Hramul Parohiei 'Sfanta Veronica' din Coventry, 2015 - multumiri


Dragi credinciosi,

Multumim Lui Dumnezeu pentru ziua minunata si duhovniceasca pe care am avut-o cu ocazia sarbatoririi hramului ocrotitoarei noastre Sfanta Veronica.

Multumim Inalt Prea Sfintitului Parinte Mitropolit Iosif pentru binecuvantarea de a il avea in mijlocul nostru pe Prea Sfintitul Parinte Episcop Ignatie Muresanul.

Multumim Prea Sfintitului Parinte Episcop Ignatie Muresanul pentru dragostea si caldura pe care ne-o daruieste de fiecare data cand vine in mijlocul nostru, cat si pentru cuvantul de invatatura rostit.

Multumim tuturor parintilor, diaconilor, ipodiaconilor, cantaretilor si copiilor implicati atat in la Slujirea Tainei Sfantului Maslu din ziua de sambata, cat si a Sfintei Liturghii arhieresti de duminica. Clerici prezenti: Parintele Ciprian Mihail Badin (Parohia Preston), Parintii diaconi Cosmin Vasilica Savu si Nicolae Stefan Palade (Parohia Birmingham), Parintele Cristian Mihail Preda (Parohia Sf. Iosif Philadelphia, USA) si Parintele paroh Cornel Grecu.

Multumim Domnului primar al orasului Coventry, Lord Mayor Michel Hammon, pentru ca a venit in cadrul parohiei noastre la acest moment de sarbatore si pentru cuvintele frumoase rostite.

Multumim tuturor celor care au fost implicati activ in organizarea si buna desfasurare a Tainei Sfantului Maslu, Sfintei Liturghii si celor 2 agape de sambata seara si duminica dupa amiaza. In special, as dori sa le multumesc celor care au petrecut aproape toata dupa amiaza dupa terminarea Sfintei Liturghii, pentru pregatirea, servirea mancarii si curatirea salii.

Multumim tuturor care ne-au ajutat prin pregatirea mancarii pentru agapa sau au contribuit la suportarea costurilor adiacente.

Multumim tuturor celor prezenti, cat si a celor care din binecuvantate pricini nu au putut veni, care ne-au purtat in rugaciunile lor.

Multumim tuturor celor care ne sunt mereu aproape si ne sprijina in intrega slujire.

Dumnezeu sa va rasplateasca fiecaruia pentru dragostea aratata.

Cu bucurie si pretuire,

Parintele Cornel

#text

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Nu există încă nicio etichetă.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square